top of page

"LET(LearnEducateTeach)meTRY"

W dniach 4.09. - 10.09.2018, zorganizowaliśmy szkolenie pracowników młodzieżowych w ramach projektu "LET(LearnEducateTeach)meTRY" (projekt finansowany ze środków programu Erasmus +). Było to drugie spotkanie w ramach rocznego przedsięwzięcia. Celem naszego projektu był rozwój pracowników młodzieżowych i wytworzenie w nich świadomości odnośnie pojęcia kultury i jej wymiarów, podejść stosowanych w zakresie edukacji pozaformalnej, rozwiązywania problemów i konfliktów w kontekście międzykulturowym, a także rozwinięcie kluczowych kompetencji na bazie metodologii, zaczerpniętej z edukacji pozaformalnej.


W spotkaniu wzięło udział 2 trenerów i 28 uczestników z Polski, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Turcji, Macedonii, Węgier, Francji, Bułgarii, Rumunii, Cypru oraz Malty.


Podczas tygodniowego spotkania w Wiśle, nasi uczestnicy dokonali podsumowania ich działań w ramach fazy lokalnej, która miała miejsce pomiędzy dwoma, międzynarodowymi spotkaniami. Była to okazja do podzielenia się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami, a także do wymiany swoich spostrzeżeń i omówienia wyzwań, które ciągle stoją przed organizacjami partnerskimi w kontekście pracy w środowisku międzykulturowym. W ramach szkolenia, uczestnicy projektu pracowali również nad nowymi metodami i narzędziami pracy, sprzyjającymi włączeniu społecznemu młodzieży z mniejszymi szansami, które następnie zostały przetestowane i omówione w gronie pracowników młodzieżowych i trenerów.

Szkolenie w Wiśle było również bardzo dobrą okazją do zapoznania się z lokalną kulturą i folklorem. Uczestnicy naszego projektu wzięli udział w kolacji regionalnej, podczas której mieli możliwość spróbować tradycyjnych potraw i pogłębić wiedzę na temat beskidzkiego folkloru. Mieli też okazję uczestniczyć w corocznej imprezie dożynkowej w Wiśle, która w tym roku miała status Dożynek Wojewódzkich. Uczestnicy mogli podziwiać tradycyjne stroje regionalne beskidzkich górali, zobaczyć folklor i popróbować beskidzkich specjałów.

Podczas szkolenia, uczestnicy projektu przygotowali również aktywności i warsztaty dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Duszpasterskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym i dla lokalnej społeczności w Krakowie. Wspólne zajęcia były cennym doświadczeniem i niezwykłym przeżyciem dla obu stron, pełnym pozytywnych emocji, ale także wzruszeń.
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page